Laptop Klavye Arızaları


Laptop Klavye Tamiri Bursa
Laptop cihazlarin klavyeleri masaüstü bilgisayarlardan farklı olarak hem çok pahalıdır hem de marka ve modele göre farklılıklar göstermektedir. Arızalar genellikle sıvı teması, tuşların ve tuşları tutan tırnakların kırılması, yerinden çıkması biçiminde olmaktadır.

 

Laptop klavye onarımı
Sıvı teması veya var olan tuşların basmaması durumlarında çözüm klavyenin değişmesi şeklindedir. Ancak bir veya birkaç tuşun düşmesi, tuşları tutan tırnak ve mekanizmanın bozulması, kırılması durumlarında klavye ve tuşlar marka ve model ayırt etmeksizin kolayca tamir edilmekte, takılmakta ve onarılmaktadır.

 

 

Klavye Tamiri

 

Laptop Klavye tuşlarının yolları ve anakarta giden soketi arızalıysa ve tuşlar hiç basmıyorsa bu durumda tamir mümkün olmamaktadır. Klavye hiç çalışmıyor ve anakarttaki bağlantı soketi tahrip olmuş ve tamir edilemez durumdaysa bu durumda harici klavye kullanma yoluna gidilebilir.

 

 

Laptop Klavyesine su dökülme sonrası, tuş basmama, tuş kopma, kırılma, tuş takılma, ve Notebook klavye onarımı onarımı yada yenilenmesini gerektiren sorunlarınızla ilgili Bursa Uludağ Bilgisayar teknik servisine buradan ulaşabilirsiniz.