KASA-MENTEŞE-KAPAK KIRILMALARI


Laptop kasa menteşe onarım

 

Notebook cihazlarda anakartlar gibi kasalar da marka ve modele özgüdür. Ancak çoğu marka birçok modelini aynı tip kasaya da koyabilmektedir. Laptoplarda genellikle çarpma, düşme ve kaza gibi durumlarda oluşan fiziksel darbeler laptopun dış kasasında, lcd ekranın koruma çerçevesi ve kapağında, menteşesinde kırılma ve çatlaklara neden olur.

 

laptop-notebook-kırık-kasa-mentese-kapak-onarım

Bu tür durumlarda yedek parça bulmak, laptop için anakart bulmak kadar zor olmaktadır. Teknoloji sürekli değiştiği ve geliştiği için firmalar da sürekli geni modeller geliştirmektedir. Çıkartılan her modelde de kasa, anakart ve menteşe gibi parçalar ürünün tasarımına ve şekline göre değişmektedir. Durum böyle olunca piyasada olan binlerce ürünün her biri için farklı özellikte birçok parçayı ne üreticiler tedarik etmekte ne de dağıtıcılar stok tutmaktadır.

 

Bu tür özel parça ihtiyaçlarında parçalar ya tamir edilmekte ya da başka arızası olan bilgisayarların arızalı olmayan parçalar alınarak kullanılmaktadır.

 

 

Laptop tamiri BursaBursa Uludağ Bilgisayar Teknik servisine cihazınızı getirmeden önce telefonla bize ulaşarak kırık laptop menteşe değişimi konusunda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 0224 223 46 20