Notebook LCD Ekran Arızası (Ekranda kırılma, çarpma, çizgiler olması)


Laptop Ekran onarımı Bursa

Notebook LCD ekranlarında en sık karşılaşılan arıza biçimi darbeye bağlı kırılmalardır. Yeni nesil OLED notebook ekranları standard LCD ekranlardan farklı olarak florasan ve inverter bulundurmaktadır. Ekranın aydınlatması led hücreleriyle homojen bir şekilde yapılır.

 

Laptop Ekran arızası BursaOLED laptop ekranları LCD ekranlardan çok daha incedirler ve daha az enerji tüketirler. Fiyat olarak da, henüz yaygın olarak kullanılmadığı için, LCD ekranlara oranla çok daha pahalıdırlar. Gerek OLED gerekse LCD laptop ekran kırılmalarında tek çözüm ekranı değiştirmektir. Kırılma dışında oluşan arızalarda da notebook LCD ekranı tek parça olduğu için tamirat yapılamamaktar, yapılsa bile verimli sonuç alınmamaktadır.

 

Notebook kırık lcd onarımı BursaNotebook cihazlar taşınabilir olduğu için taşınma sırasında meydana gelen düşmelerde ilk kırılan parça ekran ve menteşe olmaktadır. Arıza istisna bir arıza olmayıp çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun olduğu için çok sık karşılaşılan bir arızadır. Arızanın çok karşılaşılması da notebook LCD ekran fiyatlarını düşürmüştür. Notebook Ekranının kırılması, ortasından çizgi çıkması veya görüntünün titremesi, kayması durumunda yapılacak şey o notebook ekranını yenisiyle değiştirmektir. Ancak, notebook lcd ekranının aydınlanmasını sağlayan florasan lambanın arızalanması durumunda ekranı değiştirmeye gerek kalmadan sadece lambayı değiştirerek sorun çözülebilmektedir.


Laptop tamiri BursaKırık laptop ekranı, görüntünün zayıf çıkması, görüntünün kısmi olarak çıkması, titreme, zayıf ışık ve diğer laptop ekranı sorunlarıyla alakalı cihazınızı Bursa Uludağ Bilgisayar servisine getirmeden veya göndermeden önce bize direk ulaşıp daha fazla bilgi alabilirsiniz. 0224 223 46 20