Notebook Sıvı temasından kaynaklanan arızalar


Notebook ve Laptop cihazların en tehlikeli ve masraflı arızalarından biridir sıvı temasları. Sıvı teması durumunda yapılan en büyük yanlış, temastan hemen sonra bilgisayarı ters çevirip sildikten sonra açma düğmesine basıp bilgisayarı çalıştırmaktır. Böyle durumlarda notebook cihazınız çalışıyor bile olsa kesinlikle açmayın. Hemen notebook cihazınızı kapatıp bataryasını ve adaptörünü çıkartarak profesyonel bir servise götürünüz.

Servise sıvı teması arızasıyla gelen notebook cihazlarınızın çoğu sıvı temasından sonra aylarca çalışmış bir süre sonra parçalarda oluşan korozyon ve paslanma cihazı çalışamaz hale gelmiş durumdadır. Sıvı temasında notebook ilk önce çalışsa bile temizlenmeyen sıvı zamanla parçalarda kısa devre yaparak yanmaya veya korozyona ve paslanmaya yol açarak anakartın içinden geçen onlarca küçük yolu ve devreyi tahrip etmektedir. Aşınma ve paslanma sonucu oluşan arızalar da laptop cihazınızda geri döndürülemez arızalara neden olmaktadır.

 

Laptop tamiri BursaBursa Uludağ Bilgisayar Teknik servislerine cihazınızı getirmeden veya göndermeden önce laptop üzerine su (yada herhangi bir sıvı) dökülmesi sonrası onarım konusunda daha fazla bilgi almak için direk iletişime geçebilirsiniz. Bursa harici illerden cihaz gönderimlerinde servis yetkilimiz cihaz Bursa Uludağ Bilgiasayar teknik servisine ulaştığı an cihaz kayıt işlemi için sizinle irtibata geçecektir. 0224 223 46 20